Ekspert ds. Windykacji (f/m/d)

Poziom stanowiska:  Profesjonaliści
Lokalizacja:

WARSZAWA, PL, 2-672

Dziedzina specjalizacji:  Finanse i księgowość
Jednostka:  Allianz Polska
Spółka zatrudniająca:  TUIR Allianz Polska S.A.
Wymiar czasu pracy:  Pełny etat
Praca zdalna:  Praca hybrydowa
Zatrudnienie:  Zatrudnienie stałe
ID:  48188
Poziom stanowiska:  Non-Executive

Twój zakres obowiązków:

•    Prowadzenie postępowania windykacyjnego w zakresie odzyskiwania należności
•    Sporządzanie pozwów (w tym EPU), środków zaskarżenia oraz innych pism w toku procesu (pismo przygotowawczych, odpowiedzi na sprzeciw, apelacji, odpowiedzi na apelację itp.)
•    Uzupełnianie wezwań do usunięcia braków formalnych
•    Sporządzanie wniosków o nadanie klauzuli wykonalności, odpisów wyroku
•    Rejestracja wyroków, nakazów zapłaty oraz tytułów wykonawczych
•    Przygotowanie wniosków o wszczęcie egzekucji
•    Udzielanie odpowiedzi na pisma Klientów i instytucji zewnętrznych, np. sądy, komornicy, Prokuratura, Rzecznik Finansowy, KNF, itp.
•    Przygotowywanie dokumentacji i dokonywanie zgłoszeń wierzytelności we właściwym postępowaniu, w tym obsługa Krajowego Rejestru Zadłużonych
•    Obsługa spraw w Portalu Informacyjnym Sądów Powszechnych
•    Współpraca i kontakt z kancelariami prawniczymi, kancelariami komorników sądowych i syndykami w celu ustalenia stanu sprawy
•    Monitoring przebiegu postępowań sądowych i egzekucyjnych
•    Opiniowanie umów oraz projektów pism procesowych
•    Współpraca z departamentem prawnym w zakresie przygotowywania dokumentów prawnych związanych z windykacją

Nasze wymagania:

•    Wykształcenie wyższe prawnicze [lub status studenta IV/V] - warunek konieczny
•    Minimum 3 lata doświadczenia w obszarze windykacji  – warunek konieczny
•    Bardzo dobra znajomość prawa cywilnego i procedury cywilnej [postępowanie sądowe i egzekucyjne) oraz Ustawy Prawo upadłościowe
•    Znajomości przepisów prawa w zakresie windykacji należności
•    Doświadczenie w kontakcie z kancelariami komorników sądowych i syndykami
•    Umiejętności analizy dokumentów prawnych i umów
•    Umiejętność sporządzania pism procesowych
•    Bardzo dobra znajomość obsługi Krajowego Rejestru Zadłużonych oraz Portalu Informacyjnego Sądów Powszechnych
•    Bardzo dobra obsługa komputera w zakresie Microsoft Office
•    Komunikatywność oraz umiejętność pracy w zespole
•    Odpowiedzialność, samodzielność i zaangażowanie
•    Bardzo dobra organizacja pracy własnej

Mile widziane:

•    status aplikanta radcowskiego/adwokackiego
•    Znajomość języka angielskiego

To oferujemy:

•    Umowa o pracę na czas określony 12 m-cy
•    Prywatna opieka medyczna
•    Dofinansowanie do Karty MultiSport
•    Możliwość pracy zdalnej
•    Ubezpieczenie grupowe
•    Zniżki na ubezpieczenia
•    Zdalne konsultacje medyczne
•    Elastyczne godziny rozpoczynania pracy
•    Atrakcyjna lokalizacja biura
•    Programy wellbeingowe
•    Dostęp do platform e-learningowych

Grupa Allianz jest jedną z najbardziej zaufanych firm ubezpieczeniowych i zarządzających aktywami na świecie. Dbałość o naszych pracowników, ich ambicje, marzenia i wyzwania czyni nas wyjątkowym pracodawcą. Razem możemy zbudować środowisko, w którym każdy czuje się ważny i ma odwagę, aby odkrywać, rozwijać się i kształtować lepszą przyszłość dla naszych klientów i otaczającego nas świata.

W Allianz wierzymy w różnorodność naszych pracowników i jesteśmy dumni z bycia pracodawcą stosującym zasadę równych szans. Zachęcamy Cię do podjęcia pracy z pełnym zaangażowaniem – niezależnie od tego, kim jesteś, jak wyglądasz, skąd pochodzisz, w co wierzysz i kogo kochasz. Zapraszamy do aplikacji wszystkich kandydatów, niezależnie od pochodzenia etnicznego, wieku, płci, narodowości, niepełnosprawności czy orientacji seksualnej.

Dobrze mieć Was na pokładzie!
Let’s care for tomorrow.

48188 | Finanse i księgowość | Profesjonaliści | Allianz Polska | Pełny etat | Zatrudnienie stałe