Ekspert ds. Sprawozdawczości Finansowej (f/m/d)

Poziom stanowiska:  Profesjonaliści
Lokalizacja:

WARSZAWA, PL, 2-672

Dziedzina specjalizacji:  Finanse i księgowość
Jednostka:  Allianz Polska
Spółka zatrudniająca:  TU Allianz Życie Polska S.A.
Wymiar czasu pracy:  Pełny etat
Praca zdalna:  Praca hybrydowa
Zatrudnienie:  Zatrudnienie stałe
ID:  42075
Poziom stanowiska:  nie dotyczy

Ekspert ds. sprawozdawczości finansowej (f/m/d)

Twój zakres obowiązków:

  • Sporządzanie oraz analiza miesięcznych informacji zarządczych podsumowujących wyniki finansowe spółki (wraz z potrzebnymi analizami deep-dive)
  • Sporządzanie oraz analiza sprawozdań finansowych zgodnie z wymogami ustawy o rachunkowości, pakietów do Grupy oraz sprawozdań na potrzeby sprawozdawczości
  • Prowadzenie ewidencji księgowej w zakresie księgowości ubezpieczeniowej, inwestycyjnej oraz reasekuracyjnej zgodnie z przepisami polskimi i IFRS oraz bieżące uzgodnienia do systemów technicznych oraz dokumentacji źródłowej
  • Sporządzanie wybranych dodatkowych formularzy wymaganych przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz przygotowywanie analiz ad hoc i odpowiedzi w ramach bieżącego nadzoru KNF nad spółką
  • Wsparcie funkcjonowania systemu kontroli wewnętrznej
  • Współpraca bankami, audytorami, innymi klientami zewnętrznymi i wewnętrznymi

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe, ekonomiczne bądź pokrewne
  • Doświadczenie w sprawozdawczości zakładów ubezpieczeń na podobnym stanowisku
  • Znajomość rachunkowości ubezpieczeniowej
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel oraz innych narzędzi analitycznych
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Zdolności analityczne
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole

To oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Wynagrodzenie podstawowe + premię roczną
  • Pracę w modelu hybrydowym
  • Elastyczne godziny rozpoczynania pracy
  • Atrakcyjną lokalizację biura (przy stacji metra Dworzec Gdański)
  • Pracowniczy Program Inwestycyjny
  • Programy Wellbeingowe
  • Dofinansowanie do zajęć sportowych (karta Multisport)
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Udział w pracowniczych klubach pasji
  • Karty przedpłacone
  • Dofinansowanie do wypoczynku („wczasy pod gruszą”)
  • Dodatkowy urlop stażowy
  • Dostęp do platform e-learningowych oraz programów rozwojowych

Grupa Allianz jest jedną z najbardziej zaufanych firm ubezpieczeniowych i zarządzających aktywami na świecie. Dbałość o naszych pracowników, ich ambicje, marzenia i wyzwania czyni nas wyjątkowym pracodawcą. Razem możemy zbudować środowisko, w którym każdy czuje się ważny i ma odwagę, aby odkrywać, rozwijać się i kształtować lepszą przyszłość dla naszych klientów i otaczającego nas świata.

W Allianz wierzymy w różnorodność naszych pracowników i jesteśmy dumni z bycia pracodawcą stosującym zasadę równych szans. Zachęcamy Cię do pełnego zaangażowania w pracę – niezależnie od tego, kim jesteś, jak wyglądasz, skąd pochodzisz, w co wierzysz i kogo kochasz. Zapraszamy do aplikacji wszystkich kandydatów, niezależnie od pochodzenia etnicznego, wieku, płci, narodowości, niepełnosprawności czy orientacji seksualnej.

Dobrze mieć Was na pokładzie!
Let’s care for tomorrow.

42075 | Finanse i księgowość | Profesjonaliści | Allianz Polska | Pełny etat | Zatrudnienie stałe