Specjalista ds. aktuarialnych (f/m/d)

Poziom stanowiska:  Profesjonaliści
Lokalizacja:

PL

Dziedzina specjalizacji:  Aktuariat
Jednostka:  Allianz Polska
Spółka zatrudniająca:  Allianz Santander TUŻ
Wymiar czasu pracy:  Pełny etat
Praca zdalna:  Praca hybrydowa
Zatrudnienie:  Zatrudnienie stałe
ID:  41823
Poziom stanowiska:  nie dotyczy

Twój zakres obowiązków:

  • Udział w procesie wyliczenia rezerw techniczno-ubezpieczeniowych na potrzeby rachunkowości (według PSR), sprawozdawczości grupowej (według MSR) oraz wypłacalności.
  • Monitorowanie rozwoju szkodowości portfela oraz wsparcie procesu aktualizacji założeń aktuarialnych z wykorzystaniem szerokiej gamy narzędzi analitycznych (SQL, SAS, Unify, R, ResQ).
  • Budowa i zmiana aktuarialnych modeli przepływów pieniężnych zgodnie z aktualnymi wymaganiami, z użyciem narzędzi aktuarialnych (RiskAgility FM).
  • Udział w procesie przygotowania raportów na potrzeby Grupy Allianz i na potrzeby sprawozdawczości lokalnej.
  • Udział w zadaniach Funkcji Aktuarialnej, takich jak opracowywanie i wdrażanie nowych metodologii, technologii, automatyzacja i optymalizacja procesów aktuarialnych, aktualizacja dokumentacji, etc.
  • Współpraca z audytorem w procesie audytu sprawozdania finansowego.
  • Udział w sporządzaniu wybranych części wymogów dokumentacyjnych, m.in. zmiany w regulacjach wewnętrznych, wkład w sporządzenie Raportu Funkcji Aktuarialnej, raporty ORSA, SFCR, walidacja modeli, etc.

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe: kierunek ekonomiczny, matematyczny lub pokrewny
  • Min. 2 lata doświadczenia w zakładzie ubezpieczeń (lub oddziale) lub firmie doradczej - obszar ubezpieczeń życiowych lub majątkowych (reasekuracja, kalkulacja rezerw, taryfikacja, analizy aktuarialne)
  • Umiejętność analitycznego myślenia i znajomość zagadnień aktuarialnych
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Wiedza na temat programowania oraz pracy z bazami danych (SAS/SQL/Python)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (min. B2)
  • Znajomość Prophet  /RiskAgility FM - dodatkowy atut
  • Licencja aktuarialna - dodatkowy atut

To oferujemy:

  • Umowę o pracę
  • Wynagrodzenie podstawowe + premię roczną
  • Pracę w modelu hybrydowym
  • Elastyczne godziny rozpoczynania pracy
  • Dostęp do nowoczesnych technologii i narzędzi aktuarialnych
  • Atrakcyjną lokalizację biura (przy stacji metra Dworzec Gdański)
  • Pracowniczy Program Inwestycyjny
  • Programy Wellbeingowe
  • Dofinansowanie do zajęć sportowych (karta Multisport)
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie na życie
  • Zniżki na firmowe produkty i usługi
  • Udział w pracowniczych klubach pasji
  • Karty przedpłacone
  • Dofinansowanie do wypoczynku („wczasy pod gruszą”)
  • Dodatkowy urlop stażowy
  • Dostęp do platform e-learningowych oraz programów rozwojowych

Grupa Allianz jest jedną z najbardziej zaufanych firm ubezpieczeniowych i zarządzających aktywami na świecie. Dbałość o naszych pracowników, ich ambicje, marzenia i wyzwania czyni nas wyjątkowym pracodawcą. Razem możemy zbudować środowisko, w którym każdy czuje się ważny i ma odwagę, aby odkrywać, rozwijać się i kształtować lepszą przyszłość dla naszych klientów i otaczającego nas świata.

W Allianz wierzymy w różnorodność naszych pracowników i jesteśmy dumni z bycia pracodawcą stosującym zasadę równych szans. Zachęcamy Cię do pełnego zaangażowania w pracę – niezależnie od tego, kim jesteś, jak wyglądasz, skąd pochodzisz, w co wierzysz i kogo kochasz. Zapraszamy do aplikacji wszystkich kandydatów, niezależnie od pochodzenia etnicznego, wieku, płci, narodowości, niepełnosprawności czy orientacji seksualnej.

Dobrze mieć Was na pokładzie!
Let’s care for tomorrow.

41823 | Aktuariat | Profesjonaliści | Allianz Polska | Pełny etat | Zatrudnienie stałe