RZECZOZNAWCA MOBILNY

Poziom stanowiska:  Profesjonaliści
Lokalizacja:

ŁÓDŹ, PL, 90-541

Termin składania aplikacji:  28.02.2022
Dziedzina specjalizacji:  Obsługa klienta i szkody
Jednostka:  Allianz Polska
Wymiar czasu pracy:  Pełny etat
Praca zdalna:  Praca zdalna (z uwagi na pandemię Covid-19)
Zatrudnienie:  Zatrudnienie stałe
ID:  4759

Twój zakres obowiązków:

  • przyjmowanie zgłoszeń szkody, w tym szkody kradzieżowej,
  • przyjmowanie oświadczeń od uczestników szkody,
  • wykonywanie oględzin głównych pojazdu i mienia, miejsca zdarzenia oraz pojazdu sprawcy zdarzenia,
  • sporządzanie protokołów z oględzin,
  • ustalanie wartości rynkowej pojazdu oraz wysokości odszkodowania (wykonanie kosztorysu audatex, eurotax, rozliczanie tzw. szkody całkowitej),
  • weryfikacja kosztów naprawy,
  • współpraca z partnerami zewnętrznymi, organami policji, prokuraturą i innymi służbami,
  • informowanie przełożonego o stwierdzonych nadużyciach i nieprawidłowościach.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne,
  • min. 2-letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku,
  • bardzo dobra znajomość budowy pojazdów samochodowych oraz metod badania korelacji zakresu i charakteru szkody z okolicznościami zdarzenia,
  • bardzo dobra znajomość technologii naprawy pojazdów samochodowych,
  • umiejętność kosztorysowania w systemie Audatex, Eurotax oraz DAT,
  • umiejętność wyceny wartości pojazdów w systemie Info-Ekspert, Eurotax,
  • ogólna wiedza z zakresu rynku usług motoryzacyjnych i ubezpieczeniowych,
  • znajomość procedur likwidacyjnych,
  • wysoka kultura osobista, dyscyplina pracy i uczciwość zawodowa,
  • podstawowe umiejętności negocjacyjne,
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office,
  • prawo jazdy kat. B,
  • doświadczenie w likwidacji szkód majątkowych (zalania, kradzieże) będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pełną wyzwań pracę w firmie o wysokiej pozycji na rynku, będącej globalnym liderem w sektorze ubezpieczeń,
  • pakiet benefitów, m.in. opieka medyczna, karta sportowo-rekreacyjna, ubezpieczenie NNW,
  • zniżki na produkty ubezpieczeniowe Allianz,
  • udział w onboardingu – programie wdrożeniowym do firmy,
  • bezpłatne kursy językowe online,
  • możliwość rozwoju pasji i zainteresowań w ramach klubów sportowych i hobbystycznych.

Grupa Allianz jest jedną z najbardziej zaufanych firm ubezpieczeniowych i zarządzających aktywami na świecie. Dbałość o naszych pracowników, ich ambicje, marzenia i wyzwania czyni nas wyjątkowym pracodawcą. Razem możemy zbudować środowisko, w którym każdy czuje się ważny i ma odwagę, aby odkrywać, rozwijać się i kształtować lepszą przyszłość dla naszych klientów i otaczającego nas świata.
W Allianz wierzymy w różnorodność naszych pracowników i jesteśmy dumni z bycia pracodawcą stosującym zasadę równych szans. Zachęcamy Cię do pełnego zaangażowania w pracę – niezależnie od tego, kim jesteś, jak wyglądasz, skąd pochodzisz, w co wierzysz i kogo kochasz. Zapraszamy do aplikacji wszystkich kandydatów, niezależnie od pochodzenia etnicznego, wieku, płci, narodowości, niepełnosprawności czy orientacji seksualnej.

Dobrze mieć Was na pokładzie!
Let’s care for tomorrow.