Specialist conformitate si control intern

Job Level:  Professional
Location:

RO

Area of Expertise:  Legal & Compliance
Unit:  Allianz Romania
Employing Entity:  Allianz Tiriac Asigurari SA
Job Type:  Full-Time
Remote Job:  Hybrid working
Employment Type:  Permanent
ID:  46168
Position Cluster:  Non-Executive

Ce responsabilitati vei avea:

  • Urmaresti conformitatea procedurilor interne cu legislatia in vigoare si implementarea la timp si in mod corespunzator a modificarilor legislative in normele si procedurile AZT de catre persoanele responsabile
  • Cunosti in mod aprofundat prevederile legale in vigoare precum si  politicile si procedurile Grupului Allianz si pe cele interne si te asiguri de faptul ca angajatii si colaboratorii AZT le respecta in desfasurarea activitatii lor
  • Asiguri desfasurarea activitatii de control intern in  AZT prin verificarea  modului de organizare si derulare a activitatilor si operatiunilor desfasurate la nivelul departamentelor si sucursalelor AZT
  • Intreprinzi demersurile necesare pentru desfasurarea investigatiilor si elaborezi rapoarte specifice
  • Stabilesti masuri adecvate pentru inlaturarea deficientelor care au generat abaterile constatate precum si pentru prevenirea aparitiei unor cazuri similare in viitor
  • Asiguri desfasurarea activitatii de prevenire, depistare si investigare de fraude interne savarsite de catre angajatii sau colaboratorii companiei.

Ce asteptam de la tine :

  • Studii Superioare, preferabil economice/financiar-contabile sau juridice
  • Experienta minim 5 ani in domeniul asigurarilor si minim 3 ani in activitatea financiar-contabila, juridica sau de control
  • Cunostiinte: legislatia specifica in vigoare si politicile si procedurile Grupului Allianz si cele interne; operare PC (Word, Excel, Power Point); aplicatiile AZT
  • Limba engleza - nivel  avansat
  • Foarte bune abilitati de comunicare si de observatie, de negociere, de relationare, de analiza si sinteza, perseverenta, seriozitate, corectitudine, integritate, orientare catre rezultate.
  • Capacitatea de a se informa si invata in permanenta; capacitatea de a lua decizii si de a-si asuma responabilitatea.

Ce iti oferim:

  • Un model de lucru hibrid si un program flexibil
  • Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
  • Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare in functie de vechimea in companie
  • Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster etc.