IT Strategy & Project Portfolio

Job Level:  Professional
Location:

RO

Area of Expertise:  Project Management
Unit:  Allianz Romania
Employing Entity:  Allianz Tiriac Asigurari SA
Job Type:  Full-Time
Remote Job:  Hybrid working
Employment Type:  Permanent
ID:  52282
Position Cluster:  Non-Executive

Ce responsabilitati vei avea:

  • Colectează propuneri de proiecte de la partenerii IT.
  • Identifică interdependențe între propunerile de proiect.
  • Facilitează prioritizarea propunerilor de proiecte, luând în considerare impactul asupra afacerii, urgența, valoarea strategică și beneficiul așteptat.
  • Asigură implicarea funcțiilor cheie, cum ar fi funcțiile de risc, juridic și conformitate, în evaluarea impactului propunerilor de proiecte înainte de aprobare.
  • Pregătește întâlniri despre portofoliul de proiecte cu grupul ca parte a comitetelor de conducere IT.
  • Menține un portofoliu de proiecte IT care să acopere toate proiectele IT.
  • Monitorizează progresul derulării proiectelor IT.
  • Monitorizează livrarea planurilor de decomisionare.
  • Identifică riscurile informaționale care apar în proiectele IT și asigură înscrierea lor în managementul riscului informațional.

Ce asteptam de la tine:

  • Experiență dovedită în gestionarea strategiei și proiectelor IT.
  • Abilități excelente de leadership
  • Cunoștințe solide de management de proiect și metodologii (ex: Agile, Scrum, PMP).
  • Abilități analitice și de rezolvare a problemelor.
  • Excelente abilități de comunicare și prezentare.

Ce iti oferim:

  • Un model de lucru hibrid si un program flexibil
  • Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
  • Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare in functie de vechimea in companie
  • Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament World Class, abonament Bookster etc.

Nota: Acest material este dedicat tuturor persoanelor indiferent de gen și indiferent dacă au sau nu o dizabilitate sau altă vulnerabilitate.

*Informatii privind protectia datelor si drepturile pe care le ai in ceea ce priveste datele tale personale sunt disponibile pe www.allianztiriac.ro in sectiunea Cariere - Notificare privind prelucrarea datelor cu caracter personal - candidati, pe care te invitam sa o consulti.