Expert Contabilitate - Coordonator

Job Level:  Professional
Location:

RO

Area of Expertise:  Finance & Accounting
Unit:  Allianz Romania
Employing Entity:  Allianz Tiriac Asigurari SA
Job Type:  Full-Time
Remote Job:  Hybrid working
Employment Type:  Temporary
ID:  55034
Position Cluster:  Non-Executive

Ce responsabilitati vei avea:

  • Coordonezi activitatea echipei din aria  de contabilitate financiara
  • Coordonezi si supervizezi contabilitatea clientilor din contabilitatea non-tehnica, contabilitatea furnizorilor, a mijloacelor fixe, stocurilor, avansurilor de trezorerie, salariilor, provizioanelor, investitiilor financiare si a conturilor bancare
  • Participi la intocmirea si transmiterea in termen a informatiilor cuprinse in cerintele de raportare catre Grupul Allianz si catre autoritatile romane
  • Participi la intocmirea situatiilor financiare potrivit reglementarilor locale, IFRS si Solvency II
  • Organizezi inventarierea elementelor de activ si pasiv ale societatii din aria ta de responsabilitati
  • Coordonezi fluxurile de informatii in legatura cu consultantii SAP

Ce asteptam de la tine :

  • Studii superioare, preferabil in Contabilitate sau Finante
  • Experinta relevanta in activitatea de contabilitate financiara
  • Cunoasterea standardelor locale si internationale de contabilitate
  • Preferabil expert contabil,  certificarile ACCA constituie un avantaj
  • Cunostinte foarte bune de operare in Microsoft Office (Word, Excel)
  • Cunoasterea buna a SAP R3P
  • Limba engleza – nivel avansat
  • Abilitati bune de comunicare si relationare, planficare si organizare, atentie la detalii

Ce iti oferim:

  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz
  • Un model de lucru hibrid si un program flexibil
  • Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
  • Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare
  • Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster etc.

<h2 _ngcontent-ogt-c111="" _nghost-ogt-c49="" itemprop="title" lang="en-US" nxheadline="section" xml:lang="en-US">Nota: Acest material este dedicat tuturor persoanelor indiferent de gen și indiferent dacă au sau nu o dizabilitate sau altă vulnerabilitate