Specialist achizitii IT

Job Level:  Professional
Location:

RO

Area of Expertise:  Procurement
Unit:  Allianz Romania
Employing Entity:  Allianz Tiriac Asigurari SA
Job Type:  Full-Time
Remote Job:  Hybrid working
Employment Type:  Permanent
ID:  51477
Position Cluster:  Non-Executive

Ce responsabilitati vei avea :

  • Elaborarea și implementarea strategiei de achiziții IT în conformitate cu obiectivele organizației.
  • Monitorizarea și gestionarea procesului de achiziții de la solicitare până la livrare
  • Evaluarea și selectarea furnizorilor pe baza criteriilor tehnice și comerciale.
  • Gestionarea relațiilor cu furnizorii și negocierea termenilor și condițiilor contractuale
  • Asigurarea conformității cu legislația și reglementările în vigoare.
  • Monitorizarea și raportarea performanței furnizorilor
  • Identificarea oportunităților de reducere a costurilor și de îmbunătățire a eficienței achizițiilor.
  • Implementarea de practici de achiziții sustenabile și eficiente din punct de vedere al costurilor

Ce asteptari avem de la tine :

  • Studii superioare finalizate, de preferință în domeniul IT, Economie, Administrație Publică sau domenii conexe.
  • Certificări relevante în domeniul achizițiilor sau IT constituie un avantaj (ex. ITIL, PMP, Certificări în Achiziții Publice
  • Experiență minimă de 3-5 ani în achiziții IT.
  • Experiență în gestionarea proceselor de achiziții publice și private
  • Abilități de comunicare eficientă, atât scris cât și verbal.
  • Capacitatea de a colabora eficient cu echipele interne și cu furnizorii externi.

Ce iti oferim:

  • Oportunitatea de a lucra intr-o companie solida pe piata din Romania, cu acces la programe si know-how din cadrul grupului Allianz
  • Un model de lucru hibrid si un program flexibil
  • Oportunitati de cariera si de dezvoltare profesionala in cadrul unei companii multinationale
  • Asigurare de sanatate si de viata, si posibilitatea de a adera la fondurile de pensii facultative
  • Tichete de masa si tichete cadou
  • Prime de vacanta, de sarbatori si aniversare
  • Oferte si servicii atactive: reduceri la politele de asigurare Allianz-Tiriac, abonament Bookster, abonament World Class, etc.