Állásajánlat megosztása

Aktuárius (nem-élet tartalékolás területre)

Munkaköri szint:  Szakértő
Hely:

City / HUN: Budapest, HU

Határidő:  Azonnali kezdési lehetőség
Szakterület:  Actuarial
Létesítmény:  Allianz Hungária
Állás típusa:  Teljes munkaidő
Távmunka:  Home office Covid-19 miatt
Foglalkoztatás:  Határozatlan idő
Azonosító:  5084

Az Allianz a világ egyik legnagyobb globális biztosítási és pénzügyi szolgáltatója. Több mint 70 országban, 150 000 munkatársunk áll közel 100 millió ügyfelünk rendelkezésére.

A nemzetközi Allianz Csoport tagjaként az Allianz Hungária Zrt. a magyar biztosítási piac piacvezető biztosítója. Számos szakmai elismerés jelzi azt a magas színvonalú munkát, amellyel ügyfeleink rendelkezésére állunk.

Az Allianz Hungária Zrt. budapesti munkavégzésre, home office lehetőséggel keres Aktuáriust.

Főbb feladatok:

  • Aktív részvétel a Biztosító aktuáriusi folyamataiban
  • Közreműködés a nem-élet biztosítástechnikai tartalékok kalkulációjában
  • Az IFRS 17 bevezetésével kapcsolatos feladatok támogatása
  • A Biztosító pénzügyi/statisztikai adattárházához kapcsolódó elemzések készítése
  • Aktuáriusi folyamatok fejlesztése, automatizálása
  • Angol nyelvű jelentések, riportok készítésében való aktív közreműködés

Elvárások:

  • Felsőfokú aktuáriusi/matematikusi/pénzügyi/közgazdasági végzettség

             Pályakezdők jelentkezését is várjuk!

  • Magabiztos angol nyelvtudás (szóban és írásban egyaránt)
  • Erős számítástechnikai ismeretek
  • Jó elemzőkészség, analitikus gondolkozás

Előnyt jelent:

  • Biztosítástechnikai tartalékok kalkulációjának ismerete
  • Solvencia II, IFRS 17 standard ismerete
  • 1-3 év aktuáriusi területen szerzett tapasztalat

Az Allianz Csoport a világ egyik legmegbízhatóbb biztosítási és vagyonkezelő társasága. Törődünk a munkavállalóinkkal, a törekvéseikkel, az álmaikkal és a kihívásaikkal. Ez tesz minket kivételes munkáltatóvá. Együtt  olyan közösséget építhetünk, ahol mindenki magabiztosan képes felfedezni, megteremteni és jobbá tenni a jövőt az ügyfeleink és a körülöttünk lévő világ számára.

Az Allianz egyenlő esélyeket biztosító munkáltató, így örömmel fogadunk minden jelentkezést bármilyen etnikai vagy kulturális háttérre, korra, nemre, nemzetiségre, vallásra, fogyatékosságra, illetve szexuális irányultságra való tekintet nélkül.

Csatlakozz hozzánk! Let's care for tomorrow.